||| ŞAHİN IRMAK FORUM |||
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

||| ŞAHİN IRMAK FORUM |||

Şahin Irmak Hayranlarının Buluşma Adresi ^^ Şahin Irmak Fan Sitesine Hoşgeldiniz ^^ www.sahinirmakfan.com.tr.tc

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Altan Erkekli

5 posters
YazarMesaj
baronez
Admin
Admin
baronez

Kadın Mesaj Sayısı : 459
Lakap : baronez(:

Altan Erkekli Empty
MesajKonu: Altan Erkekli   Altan Erkekli Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 3:13 pm

Altan Erkekli Altanphotojy6vk0

Altan Erkekli

1955 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, 1975’te Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne girdi. Aynı yıl Ankara Sanat Tiyatrosu’nda çalışmayan başlayan Erkekli, Maksim Gorki’nin “Ana” oyunuyla profesyonelliğe transfer oldu. 1985-1989 yıllarında Devlet Tiyatrosu’nda, 1989-2000 yıllarında AST’ta çalıştı. 1982 ve 1996 yıllarında Sanat Kurumu “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı. "Sakıncalı Piyade", "Ne Oldu Sana?", "Galile", "Rumuz Goncagül", "Yer Demir Gök Bakır", "Bir Ceza Avukatının Anıları", “Kayıplar”, “Yaz Misafirleri”, "İnadına Yaşamak" gibi oyunların yanı sıra, "Dolap Beygiri", "Mavi Sürgün", "Deniz Gurbetçileri" ve "Kurtuluş" gibi televizyon ve sinema yapımlarında rol aldı. 1994-2000 yıllarında Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde oyunculuk üzerine ders verdi. 1996-97 döneminde "İnadına Yaşamak" ile Altan Erbulak ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği ödüllerini alan sanatçı, BKM Oyuncuları’na katıldıktan sonra, “Vizontele” filmindeki rolüyle Antalya 2001’de “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Altın Portakal ödülü kazandı, "Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?" oyununda Ağustos 2000’de hayata veda eden Gürdal Tosun’un rolünü üstlenen Erkekli, ayrıca “Bir Demet Tiyatro" dizisi ile “Bana Bir Şeyhler Oluyor” oyununda da rol aldı.
baronez
Admin
Admin
baronez

Kadın Mesaj Sayısı : 459
Lakap : baronez(:

Altan Erkekli Empty
MesajKonu: Geri: Altan Erkekli   Altan Erkekli Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 3:50 pm

ahhh canım benim ya.Çok ama çok seviyorum.1 gün tanışmayıı çok istiyorum.Çok mükemmel 1i.Süper 1 tiyatrocu(:
Nessa Earfalas

Nessa Earfalas

Kadın Mesaj Sayısı : 36

Altan Erkekli Empty
MesajKonu: Geri: Altan Erkekli   Altan Erkekli Icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 1:05 am

cok baska biri : )
her lafından nezaket akar ..
küfürleri bile kibardır ..
normal birinden duyunca mümkün degil gülmezsiniz ama o dedigi zaman gülmekten ölürsünüz : )
dedim ya cok baska biri ..
ben oturupta 'tırtıl' lafına guldugumu hic hatırlamıyorum : )
inanılmaz bi oyunculuk ..
inanılmaz bi kalite .. : )
altan erkekli ! : )
Gizemmss

Gizemmss

Altan Erkekli Empty
MesajKonu: Geri: Altan Erkekli   Altan Erkekli Icon_minitimeCuma Eyl. 26, 2008 4:34 pm

Sen tanıştın galiba Nessa. :)
Ama gerçekten dediğin gibi biri her sahnede harika bir oyunculuğu var. :)
Şahin*yqmR

Şahin*yqmR

Altan Erkekli Empty
MesajKonu: Geri: Altan Erkekli   Altan Erkekli Icon_minitimePaz Şub. 15, 2009 2:38 pm

Gerçekten bende bayılıyorum oyunculuğuna

Sayılı kişilerden biri. Altan Erkekli 724761
http://www.sahinirmak.forumd.biz
sahin_tuqce

sahin_tuqce

Kadın Mesaj Sayısı : 237
Lakap : BKM (sınıfta bunu derler)

Altan Erkekli Empty
MesajKonu: Geri: Altan Erkekli   Altan Erkekli Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 6:22 pm

Yağmur'a katılıyorum.Çok başarılı bende tanışmayı istiyorum.

Altan Erkekli
1 sayfadaki 1 sayfası