||| ŞAHİN IRMAK FORUM |||
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

||| ŞAHİN IRMAK FORUM |||

Şahin Irmak Hayranlarının Buluşma Adresi ^^ Şahin Irmak Fan Sitesine Hoşgeldiniz ^^ www.sahinirmakfan.com.tr.tc

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Demet Akbağ

5 posters
YazarMesaj
baronez
Admin
Admin
baronez

Kadın Mesaj Sayısı : 459
Lakap : baronez(:

Demet Akbağ Empty
MesajKonu: Demet Akbağ   Demet Akbağ Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 3:14 pm

Demet Akbağ Demetphotowp5bp7

Demet Akbağ

İstanbul Üniversitesi Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirmesinin ardından, Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nda profesyonel oyuncu olarak görev yaptı. 80’li yıllarda Şan Tiyatrosu, Kent Oyuncuları, Hadi Çaman Yedi Tepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu, Bostancı Gösteri Merkezi ve Ortaoyuncular gibi özel tiyatro topluluklarında ve çeşitli televizyon programlarında çalıştı. 1987’de Magazin Gazetecileri Derneği tarafından “Yılın Televizyon Yıldızı” seçildi. 1993 yılında Antalya Film Festivali’nde "Tersine Dünya" adlı filmdeki rolüyle Altın Portakal ödülünü aldıktan sonra, 1995 yılında (Suna Pekuysal’dan sonra bu ödülü alan ikinci kadın oyuncu olarak) İsmail Dümbüllü, 1996, 1997 ve 1998 yıllarında Altın Kelebek-Yılın Komedi Sanatçısı, 1996 ve 1997 yıllarında da MGD-Komedi Sanatçısı ödüllerinin sahibi oldu. Kuruluşundan bu yana BKM Oyuncuları’nda yer alan Demet Akbağ, “Bir Demet Tiyatro” dizisi ile “Otogargara”, “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?”, “Bana Bir Şeyhler Oluyor” ve “Haybeden Gerçeküstü Aşk” oyunlarının yanı sıra, "Vizontele" filminde de başrol üstlendi.
brnekobrs

brnekobrs

Kadın Mesaj Sayısı : 24
Lakap : BrN

Demet Akbağ Empty
MesajKonu: Geri: Demet Akbağ   Demet Akbağ Icon_minitimePaz Ağus. 10, 2008 4:51 pm

Benim hayalim Johanny deep'le oynamak olsa da Demet akbağ gbi bir isimle oynamakta diğer en büyük hayalim olsa gerek o süper bir oyuncu ve gerçek hayatında da çok hanımefendi ve özellikle esprileriyle çokta zeki bir insan olduğunu ortaya koyuyor ben onu çokkkk seviyorum eğer tiyatroyu seven ve tiyatroya aşık olan bir insansam bunda payı büyük olan bir insan bana tiyatroyu gerçekten ve yürekten sevdiren bir insan çokk seviyorum onu başarıları daim olsun onu her zman görmek isterm :)
Gizemmss

Gizemmss

Demet Akbağ Empty
MesajKonu: Geri: Demet Akbağ   Demet Akbağ Icon_minitimeCuma Eyl. 26, 2008 4:36 pm

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü de harika idi ve onun sayesinde ateşböceklerini görmeye çalıştım. :)
Şahin*yqmR

Şahin*yqmR

Demet Akbağ Empty
MesajKonu: Geri: Demet Akbağ   Demet Akbağ Icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 5:19 pm

Bende çok beyeniyorum oyunculuğunu ve hanım hanımcık bi bayan bence.Bu üne sahip olup da şımarmayanlardan
http://www.sahinirmak.forumd.biz
sahin_tuqce

sahin_tuqce

Kadın Mesaj Sayısı : 237
Lakap : BKM (sınıfta bunu derler)

Demet Akbağ Empty
MesajKonu: Geri: Demet Akbağ   Demet Akbağ Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 6:25 pm

Katılıyorum Yağmur.Böyle insanlar bulmak zorlaştı.Kısa bir konuşmamız olmuştu.Güler yüzlü biri.Havalanmıyo ayrıca çok şakacı Yılmaz hoca gibi. Demet Akbağ 919828

Demet Akbağ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir Demet Tiyatro