||| ŞAHİN IRMAK FORUM |||
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

||| ŞAHİN IRMAK FORUM |||

Şahin Irmak Hayranlarının Buluşma Adresi ^^ Şahin Irmak Fan Sitesine Hoşgeldiniz ^^ www.sahinirmakfan.com.tr.tc

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yılmaz Erdoğan

+3
Gizemmss
brnekobrs
baronez
7 posters
YazarMesaj
baronez
Admin
Admin
baronez

Kadın Mesaj Sayısı : 459
Lakap : baronez(:

Yılmaz Erdoğan Empty
MesajKonu: Yılmaz Erdoğan   Yılmaz Erdoğan Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 3:16 pm

Yılmaz Erdoğan Iyilmazerdogancy5tv6

YILMAZ ERDOĞAN
1968 Hakkari doğumlu Yılmaz Erdoğan, 1987 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'ndeki eğitimini yarıda bırakıp, Ferhan Şensoy'un kurduğu Nöbetçi Tiyatro kadrosuna dahil oldu. Bir yıl sonra Güldüşündürü Tiyatrosu'nu kurarak, kendi yazıp yönettiği "Kanuni Sultan Süleyman ve Rambo" adlı oyunu sahneye koydu. Sonraki yıllarda, Levent Kırca Tiyatrosu'nda "Gereği Düşünüldü" müzikali ile "Olacak O Kadar" televizyon dizisinin metinlerini, Yasemin Yalçın Tiyatrosu'nda ise "Kadınlık Bizde Kalsın" adlı oyunu kaleme aldı.

1994'de Necati Akpınar'la birlikte BKM Oyuncuları'nı kuran Erdoğan, "Otogargara", "Cebimde Kelimeler", "Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?". "Bana Bir Şeyhler Oluyor" ve "Haybeden Gerçeküstü Aşk" adlı tiyatro oyunları dışında, "Bir Demet Tiyatro" adlı televizyon dizisinin senaryosunu yazdı.

"Hüzünbaz Sevişmeler" adını verdiği bir öykü, "Kayıp Kentin Yakışıklısı" ve "Anladım" adlı da iki şiir kitabı bulunan Yılmaz Erdoğan, ayrıca "Haybeden Gerçeküstü Aşk" adlı oyununa kaynaklık eden "Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar" diyaloglarını, "Hijyenik Aşklar" denemelerini ve "Bir Demet Tiyatro"daki Feriştah tiplemesinin fantezilerinden oluşan "Feriştahın Fentezileri" adlı çalışmalarını da kitap haline getirdi.

2000 yılında Türkiye'de tüm zamanların en büyük gişe rekorunu kırarak, 3.5 milyon seyirciye ulaşan "Vizontele" filminin senaryosunu yazan ve başrollerinden birini oynayan sanatçı, üç yıl sonra çektiği serinin ikinci filmi olan "Vizontele Tuuba" ve 2005 yılında çektiği "Organize İşler" filmleriyle başarı grafiğini daha da yükseltti
brnekobrs

brnekobrs

Kadın Mesaj Sayısı : 24
Lakap : BrN

Yılmaz Erdoğan Empty
MesajKonu: Geri: Yılmaz Erdoğan   Yılmaz Erdoğan Icon_minitimePaz Ağus. 10, 2008 4:48 pm

açıkçası kelimelere dökmesi zor olan bir insan muhteşem,harika,süper vs.. bu gbi kelimelerin hepsi ya da daha fazlası benim için ise tek bir kelime iyi bir idol :)
Gizemmss

Gizemmss

Yılmaz Erdoğan Empty
MesajKonu: Geri: Yılmaz Erdoğan   Yılmaz Erdoğan Icon_minitimeCuma Eyl. 26, 2008 4:31 pm

Tüm yaptığı çalışmalar harika diyebilrim ve Bkm Atölye için ayrı bir başarıdır diyorum.
Çok teşekür ediyorum ve Tv ye taşındığı içinde çok memnunum.
Umerım yakında bir okul haline gelir.
Strawberry

Strawberry

Kadın Mesaj Sayısı : 497

Yılmaz Erdoğan Empty
MesajKonu: Geri: Yılmaz Erdoğan   Yılmaz Erdoğan Icon_minitimePtsi Ara. 22, 2008 7:19 pm

oncelikle bu guzel bkm cghb ekibini ekrana tasidii icin bizi onlarla bulusturduu icin ona cok tesekkur ederim. Super harika bi hoca basarilarinin devamni diliyorum. BKM ekibini sinemada gormek istiyoruz ayrica....
irem

irem

Kadın Mesaj Sayısı : 1352
Lakap : prenses

Yılmaz Erdoğan Empty
MesajKonu: Geri: Yılmaz Erdoğan   Yılmaz Erdoğan Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 12:18 am

yılmaz erdoğan a küçüklükten beri aşığım ben... Yılmaz Erdoğan 451548
çok karizmatik bi adam...
bir demet tiyotrada başladı aşkım.
renkli gömlekleriyle mükremin rolünün yaşam kaynağıydı...
onu bu muhteşem ekibin öğretmenliğini yaptığı için ve
bizlere bu güsel yetenekleri sunduğu için teşekkür ederim Yılmaz Erdoğan 893569
ChisiL

ChisiL

Yılmaz Erdoğan Empty
MesajKonu: Geri: Yılmaz Erdoğan   Yılmaz Erdoğan Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 8:29 pm

irem demiş ki:
yılmaz erdoğan a küçüklükten beri aşığım ben... Yılmaz Erdoğan 451548
çok karizmatik bi adam...
bir demet tiyotrada başladı aşkım.
renkli gömlekleriyle mükremin rolünün yaşam kaynağıydı...
onu bu muhteşem ekibin öğretmenliğini yaptığı için ve
bizlere bu güsel yetenekleri sunduğu için teşekkür ederim Yılmaz Erdoğan 893569

+1 Yılmaz Erdoğan 757771
Güldüğüm nadir insanlardan .. Seviyorum ustamızı .. (:
sahin_tuqce

sahin_tuqce

Kadın Mesaj Sayısı : 237
Lakap : BKM (sınıfta bunu derler)

Yılmaz Erdoğan Empty
MesajKonu: Geri: Yılmaz Erdoğan   Yılmaz Erdoğan Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 6:18 pm

Yılmaz hocam bnim.Çok başarılı demek bile az olur.Diyecek birşey bulamıyorum.Seni ço..k seviyorum biricik hocam!Aslında hocam değil ama Mutfak ekibi hep öyle diyo benim de ağzım alıştı :02:Ayrıca BKM Mutfak ekibini sinemalarda görmemize az kaldı.Filmin adını unuttum ama bütün ekip oynayacakmış hocamız dedi!

Yılmaz Erdoğan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-